+90 312 348 87 87

Arşiv Rafı

Arşiv Rafı

Arşiv Rafı

Arşiv Rafı klasörlerin saklanması için kullanılan, hem ekonomik hem de kolay kurulumu sayesinde tercih edilen bir sistemdir. Taşıma kapasitesi diğer raf sistemlerin oranla en düşük olan sistemdir. Yaklaşık olarak max.75kg. yük taşıma kapasitesine sahiptir. Klasörlerinizi isterseniz koliler içine yerleştirerek de raflarda muhafaza edebilirsiniz.

 

Arşiv raflarının imalatında kullanılan malzemeler yani çelik rafın tablası ve çelik profiller, DKP özelliğindeki paket veya rulo saçların değişik ebatlarda kesilerek üzerinde delik delme ve büküm işlemlerinin yapılmasından sonra oluşan bir sistemdir. Arşiv rafının saç kalınlıkları ise taşıma kapasitesine bağlı olarak 0,70mm ve 2,00mm arasında farklılık göstermektedir.

 

Çelik profil ve çelik rafların boyama işlemine girmeden önce kesinlikle yağ alma ve pasivasyon işlemlerinden geçmesi gerekmektedir. Şayet bu işlem yapılmaz ise kısa süre sonra çelik raf ve profiller üzerindeki boya dökülecek, malzeme paslanarak çürüyecektir. Özellikle bu işlemlerin yapıldığı ürünleri seçmeniz arşiv raflarının ömür boyu kullanmanız demektir. En son boya işlemi yapılır ve standart renk RAL 7046 gri.dir. Farklı renkler istenirse de uygulama yapılabilir.

 

Civatalı Çelik Raf Sistemi adı altında geçen arşiv raflarının derinlikleri 31cm, uzunlukları 93cm, 75cm ve 60cm olarak değişmektedir. Yükseklikleri ise 200cm, 250cm ve 300cm olarak farklı ölçüleri bulunmaktadır. Aslında yükseklikleri 500cm.e kadar yapmak mümkündür. Ancak kullanım açısından uygun olmadığı için çok fazla tercih edilmemektedir.

 

Arşiv rafınn montajı ise oldukça kolaydır. İstenirse kurulu modül daha sona sökülerek başka bir yere kurulma özelliğine sahiptir. Kurulumu çelik raf profillerinin üzerinde bulunan delikler yardımıyla raf tablaları istenilen yüksekliğe göre ayarlanarak civata ve somun ile tablanın profillere bağlanması şeklindedir. M13 civat somun kullanılır ve 13.lük civata başlı anahtar yardımıyla sıkılır

Share Button

Bir önceki yazımız olan Market Rafı başlıklı makalemizde market rafı hakkında bilgiler verilmektedir.

29 Kasım 2017
Arşiv Rafı için yorumlar kapalı
1.420 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Online: 1 Bugün: 0 Toplam Tekil: 0 Toplam Çoğul: 0 www.kosgeb.gov.tr