+90 312 348 87 87

Market Rafı

Market Rafı

Market Rafı market dışında hırdavat reyonları, bujiteri reyonları gibi farklı alanlarda da tercih edilmektedir. Kullanım açısndan en önemli özelliği ön taraflarında ayaklarının olmaması ve rafları yekpare kullanılabilmesidir. Market rafları komple metal olabileceği gibi taşıyıcı konstrüksiyonu metal olup raflar ve arkalık kısımları ahşapla kaplanabilir.

Market rafının taşıyıcı konstrüksiyonu L şeklinde 30x50mm kutu profil ayaktan oluşmaktadır. Bu ayak üzerinde raf konsolunun oturabilmesi için tek taraflı yada çift taraflı kanallar bulunmaktadır. Ünitenin başında ve sonunda bulunan ayaklar birbirlerine tercihe ve kullanım amacına göre delikli yada düz arka perdeler ile bağlanır. Raf konsolları ise ayaklar üzerindeki kanallara oturtularak raf alt konstrüksiyonu oluşturulmuş olur. Raf tablaları da işte bu konsollar üzerine oturur.

Market rafları mimari projedeki yerleşime göre duvar üniteleri ve orta üniteler olarak 2’ye ayrılırlar. Duvar üniteleri tek taraflı kullanıma uygun, orta üniteler ise çift taraflı kullanıma uygundur. Yükseklikleri ise 140cm, 180cm, 220cm ve 260cm olarak değişiklik göstermektedir.

Market raflarının en önemli özelliklerinde biri de en altta bulunan rafın derinliği, üstte bulunan rafların derinliklerine göre 10cm daha geniş olmasıdır. Örneğin alttaki raf derinliği 50cm tercih edilmiş ise üstteki raflar 40cm olarak devam etmektedir. Raflar istenilen adette seçilebileceği gibi ünite yüksekliğine göre daha çok 4 raflı, 5 raflı ve 6 raflı modeller tercih edilmektedir.

Market raflarına istenirse üst kısmına şapka dediğimiz üst bazada ilave edilebilir. Bu şapkalar estetik açıdan tercih edilmekte olup herhangi bir fonksiyonu bulunmamaktadır.

Market raflarının arka panelleri delikli yapıldığı zaman hırdavat rafı için de kullanılabilir. Bu deliklere geçirilecek olan 25-30cm uzunluktaki askı aparatları ile ürünlerin teşhiri kolayca yapılabilir. Farklı aksesurlarda bulunmaktadır. Örneğin broşürlükler, tel sepetler, boru askılıklar, düz yada eğimli bastonlar gibi. market raflarını bu şekilde hırdavat alanlarında da kullanmak mümkündür.

Bijuteri alanında da aynı taşıyıcı konstrüksiyon ile rafları camlı yapılmaktadır. yyakları birleştiren arka perde de cam ile kaplanabilir.

Market raf ölçüleri ve göresellerine sitemiz içinde bulunan Market Rafı linkinden ulaşabilirsiniz.

Share Button
29 Kasım 2017
Market Rafı için yorumlar kapalı
1.807 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Online: 1 Bugün: 0 Toplam Tekil: 0 Toplam Çoğul: 0 www.kosgeb.gov.tr